حق لطفي به طور رسمي مديرکل راه و شهرسازي استان قزوين شد*** - صفحه اصلي
قزوین شهر چهار انبیاء و چهارمین حرم اهل بیت (ع) وپایتخت هنر خوشنویسی ایران
تازه هاي خبر

چاپ

با حضور معاون وزير راه و شهرسازي؛

حق‌لطفي به طور رسمي مديرکل راه و شهرسازي استان قزوين شد

با حضور معاون مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي، مسعود حق لطفي به طور رسمي به عنوان مديرکل راه و شهرسازي منصوب شد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ حامد مظاهريان، معاون مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي در جلسه توديع و معارفه مديرانکل سابق و جديد راه و شهرسازي استان قزوين گفت: در استان قزوين مديران بزرگي در حوزه راه و شهرسازي پرورش داده مي‌شوند که از اين مديران مي‌توان در ستاد مرکزي وزارت راه و شهرسازي بهره برد.

مظاهريان افزود: اکنون مديران استان قزوين در ستاد مرکزي وزارتخانه در حال فعاليت هستند که مانيفر، مديرکل قبلي راه و شهرسازي استان نيز يکي از اين پست‌هاي سازماني را بر عهده گرفته است.

وي با اشاره به سوابق مديرکل جديد راه و شهرسازي استان قزوين عنوان کرد: ايشان در بخش‌هاي مختلف مديريتي خود خوش درخشيدند و از نيروهاي ارزشمند استان قزوين محسوب مي‌شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با اشاره به برگزاري اجلاس بين‌المللي توسط آژانس اسکان بشر سازمان ملل متحد (UN-HABITAT) گفت: اين اجلاس هر 20 سال يک بار و براي تهيه سند 20 ساله اسکان بشر برگزار مي‌شود که در اجلاس سال 2016 براي اولين بار شهرنشيني به عنوان يک ارزش شناخته شد.

مظاهريان اظهار کرد: با توجه به آمار گسترده شهرنشيني در کشور بايد به کيفيت زندگي در شهرها توجه کرد زيرا در غير اين صورت مشکلات آينده در شهرها به صورت فزاينده‌اي افزايش خواهد يافت.

تأمين رضايت مردم و تعامل با ادارات استان مورد توجه قرار گيرد

علي فرخ‌زاد، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار قزوين در اين جلسه گفت: اميد است با روي کار آمدن نيروي جديد در ادارهکل راه و شهرسازي گره‌هاي موجود در اين حوزه برطرف شود.

فرخ‌زاد اختصاص زمان براي ملاقات‌هاي مردمي را ضروري دانست و عنوان کرد: انتظار مي‌رود در مديريت جديد زماني براي ملاقات‌هاي مردمي اختصاص يابد تا علاوه بر شنيدن مستقيم نيازها و مشکلات مردم، در صورت امکان مشکلات آن‌ها رفع شود البته بايد توجه داشت که مردم اگر بدانند صداي‌شان شنيده مي‌شود حتي اگر نتوان براي آن‌ها کاري را انجام داد، رضايت‌مندي آن‌ها جلب مي‌شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار قزوين افزود: گاهي برخي مشکلات و خواسته‌هاي مردم با تدبير مديريتي قابل حل است و با در نظر گرفتن خطوط قرمز مي‌توان رضايت‌مندي مردم را جلب کرد.

وي با اشاره به اينکه در سال 1396 بودجه مناسبي براي راه و شهرسازي استان اختصاص يافته است، تصريح کرد: با اين اعتبار مي‌توان پروژه‌هاي در دست اجرا را به سرانجام مطلوبي رساند و در زمينه ايمني راه‌ها و راه‌هاي روستايي نيز اقدامات مناسبي انجام داد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار قزوين افزود: بازنگري در برخي ضوابط و نيز تعامل مطلوب با ادارات ديگر استان از ديگر مواردي است که بايد به آن‌ها توجه کافي شود.

تکميل پروژه‌هاي نيمه تمام در دستور کار قرار مي‌گيرد

مسعود حق لطفي، مديرکل جديد راه و شهرسازي استان قزوين در اين جلسه گفت: پياده‌سازي سياست‌هاي نظام و وزارت راه و شهرسازي و نيز تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام در اولويت کاري اين مجموعه قرار مي‌گيرد.

حق لطفي افزود: اجراي محور قزوين- الموت- تنکابن، رازميان- رحيم‌آباد و کلاچاي، بويين‌زهرا- ساوه و جاده آوج از مهم‌ترين پروژه‌هاي حوزه راه است که به طور جدي پيگيري مي‌شود.

وي با اشاره به جلسه با اداره‌کل آزاد راه‌ها عنوان کرد: در اين جلسه تکميل آزادراه قزوين- بويين‌زهرا- ساوه در دستور کار قرار گرفت به طوري که با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي، اين پروژه در مدت سه سال به بهره‌برداري مي‌رسد و هزينه‌اي براي استان به همراه نخواهد داشت و از طرفي به اقتصاد استان کمک بسزايي خواهد کرد.

مديرکل جديد راه و شهرسازي استان قزوين با اشاره به اينکه بازآفريني و احياي بافت شهرها مورد نظر وزارت راه و شهرسازي قرار دارد، اظهار کرد: توجه به شهروند محور بودن شهرها، اقتصاد مقاومتي و مديريت بحران در مواقع بحراني از ديگر نکاتي است که در حوزه شهرها بايد مورد توجه قرار گيرد.

حق لطفي افزود: توسعه متوازن شهرها با رويکرد ايران شهري نيز مورد توجه قرار دارد که اقدام در اين حوزه نيازمند همکاري و تعامل ادارات استان است.

آمار تغيير کاربري‌ها در سال 1394 کاهش يافته است

حامد ماني‌فر، مديرکل سابق راه و شهرسازي استان قزوين و مديرکل مقررات ملي و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي گفت: اميد است در اين دوره استان قزوين وارد دوره شکوفايي ويژه‌اي شود و با توجه به توانمندي مديرکل جديد مي‌توان به توسعه و پيشرفت بيش از پيش استان قزوين اميد داشت.

ماني‌فر دفاع از خطوط قرمز کارشناسي در حوزه کيفيت زندگي شهري و احقاق حقوق مردم را از نکات مورد توجه اين اداره‌کل در اين سال‌ها برشمرد و تصريح کرد: در سال 1394 آمار تغيير کاربري اراضي داراي خدمات عمومي به کاربري مسکوني و تجاري نسبت به سال 1393 کاهش يافت و اين رقم از 63 هزار متر‌مربع در سال 1393 به 16 هزار متر‌مربع در سال 1394 کاهش داشته است.

وي با اشاره به اينکه قزوين در گذشته به عنوان بارانداز اصلي کشور شناخته مي‌شده است و کاروانسراي سعدالسلطنه در آن زمان ساخته شد، گفت: از اقدامات شهرداري قزوين در زمينه احياي اين کاروانسرا تقدير مي‌کنم چرا که بايد از گذشته خود به خوبي محافظت و مراقبت کرد و از آن درس گرفت.

مديرکل مقررات ملي و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازي افزود: توجه به رويکرد بازآفريني شهري در بستر ايران شهري، پرداختن به اقتصاد حمل و نقل، توجه به معماري راه‌ها و ابنيه و تأسيسات فني اطراف آن‌ها، توانمندسازي شهرها، اجراي طرح برندينگ شهري و شهرسازي ريل‌پايه از جمله مواردي است که استان قزوين به آن‌ها ورود پيدا کرده است.

پايان پيام/

 

  •